Likier Luxardo Amaretto Saschira 28% 0,5l
Likier od włoskiej marki, który prezentuje głębszą, bardziej intensywną odsłonę amaretto.
Opis
Likier od włoskiej marki, który prezentuje głębszą, bardziej intensywną odsłonę amaretto. Odważne nuty marcepanu, toffi, brązowego cukru oraz ekstraktu z migdałów pojawiają się natychmiast po otwarciu butelki. Na podniebieniu doskonale zaokrąglony z akcentami wanilii, kompozycją przypraw do pieczenia, grillowaną skórką pomarańczy oraz prażonymi migdałami.
Luxardo Amaretto Saschira to propozycja eleganckiego i uniwersalnego likieru. Sugeruje się degustować go solo, z lodem lub jako trunek do obiadu. W bardziej wyjątkowych sytuacjach sprawdzi się po zmieszaniu w kieliszku szampana.
Włoska marka Luxardo rozpoczęła swój rozdział w historii wraz z przeprowadzką małżeństwa Girolamo oraz Marii Luxardo do Zary, miasteczka leżącego tuż przy wschodnim wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Destylarnia została założona w 1821 roku, dzięki fascynacji dla ,,Rosolio Maraschino", czyli likieru z wiśni maraschino, wyrabianego w tamtym rejonie od czasów średniowiecza. Po kilku latach działalności marka uzyskała od ówczesnego cesarza Austrii wyjątkowy tytuł ,,Privilege", który był najwyższym uznaniem dla dla producentów tradycyjnych wyrobów. Współcześnie firma nadal z dumą podpisuje się łacińskim zdaniem: ,,Privilegiata Fabbrica Maraschino Excelsior".
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.