Delikatesy Smacza Jama
Page Title
do kasy suma: 0,00 zł

Gin Monkey 47 Schwarzwald Sloe 29% 0,5l

Perfekcyjnie wyważony gin produkowany w Loßburg w Szwarcwaldzie z wykorzystaniem owoców tarniny. Wyróżnia się sporą pikanterią, ale też imponująco owocową słodyczą. Liczba "47" w jego nazwie stanowi nawiązanie do receptury, która składa się z 47 składników.

 

Dostępność: dostępny - na wyczerpaniu
Producent: INNY
Kod produktu: ZGIN111
Ocena:
Cena: 221,00 zł 221.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Monkey 47 Sloe Gin to perfekcyjnie wyważony gin produkowany w Loßburg w Szwarcwaldzie m.in. z wykorzystaniem owoców tarniny. Umiarkowana zawartość alkoholu przy wysokiej zawartości cukrów resztkowych sprawiają, że bywa - i słusznie - klasyfikowany jako likier bądź - rzadziej - nalewka. Wyróżnia się sporą pikanterią, ale też imponująco owocową słodyczą. Bogaty, złożony aromat, mocno zaznaczone owoce i jagody jałowca. W smaku wyrafinowany, ziemisty, pikantny, pełen akcentów jałowca i słodkich, czerwonych jagód. W tle niuanse migdałów. Finisz orzechowy, nieco przyciężkawy, długi.

Produkcja trunku zaczęła się w roku 1945 i została przerwana w latach 70. XX wieku. Dopiero po 30 latach niemiecki gorzelnik Christoph Keller, znany dotąd ze swych owocowych brandy, postanowił odświeżyć zapomnianą recepturę. Nową wersję starego ginu nazwał Monkey 47 - liczba 47 stanowi nawiązanie do liczby składników użytych do produkcji alkoholu. Monkey 47 Sloe Gin powstaje w toku trzymiesięcznej maceracji owoców tarniny w spirytusie.

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium