Whisky Mr. Rye Kozuba & Sons 0,75l

Dostępność: Produkt chwilowo niedostępny
Cena: 209,00 zł 209.00
Cena netto: 169,92 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Mr. Rye to whisky typu straight rye, leżakowana przez minimum 3 lata w beczkach z białego dębu amerykańskiego. Powstaje w 100% ze słodu żytniego.

Zgodnie z definicją whisky typu straight rye powstaje w drodze destylacji zacieru w skład którego wchodzi minimum 51% żyta (pozostałe ziarna to zazwyczaj kukurydza i słód jęczmienny). Destyluje się ją do mocy nie większej niż 80% abv (160 US proof), a zanim trafi do świeżych (odpowiednio opalonych) beczek dębowych, rozcieńcza się ją do stężenia nie większego nić 62.5% abv (125 US proof). Whisky typu straight rye musi leżakować minimum 2 lata. Ten rodzaj whisky zniknął praktycznie rzecz biorąc z powierzchni ziemi po okresie prohibicji w USA. Dopiero teraz przeżywa swój renesans, powraca na półki sklepów i barów, pojawia się w klasycznych koktajlach typu Whisky Sour, Manhattan, Old Fashioned.

Whisky Mr. Rye z naszej destylarni powstaje w 100% ze słodu żytniego (mash bill whisky typu straight rye o takim składzie jest bardzo rzadko spotykany). Zacier destylowany jest w naszym miedzianym kotle do mocy nie większej niż 80% abv, a następnie destylat rozcieńczany jest wodą ze studni głębinowej, poddanej procesowi demineralizacji, do mocy 62% abv i trafia do 53 galonowych, świeżych beczek z białego dębu amerykańskiego. Mr. Rye leżakuje w beczkach minimum 3 lata.

Opinie o produkcie (0)

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium