Beluga wódka ludzi luksusowych
Beluga wódka ludzi luksusowych

Pośród rosyjskich czystych wódek, to właśnie Beluga wiedzie prym wśród mocnych alkoholi klasy premium- jest wódką - legendą, symbolem prestiżu i luksusu. Dopracowana pod względem technolologii, walorów smakowych oraz wzornictwa butelek Beluga, z powodzeniem wkroczyła do świata ekskluzywnych trunków daleko poza granicami rodzinnej Syberii.

Właśnie w tym niedostępnym i nieskażonym, surowym i dziewiczym regionie Rosji, w gorzelni w mieście Marinnsk od 1900 roku trwa jej produkcja, niezwykła w porównaniu do linii produkcyjnych wielu innych wódek- dziewięć węglowych kolumn na węgiel brzozowy o wysokości 10,5 m na pięciu liniach, najnowocześniejszy sprzęt z Rosji, Włoch i Czech, skomplikowana filtracja, wykorzystanie słodu jęczmiennego a także tak unikatowych składników jak płatki owsiane, syrop klonowy czy różeniec górski- muszą dać produkt wyjątkowy.

Krystaliczną czystość wódki gwarantuje woda z ujęć artezyjskich, położonych na głębokości 250 m, filtrowana przez warstwę kwarcu i srebra. Długotrwały i pracochłonny proces słodowania ziarna jęczmienia, oparty wyłącznie na naturalnych enzymach, wpływa na jakość finalnego ekstraktu- a także jego cenę. O ostatecznym charakterze przesądza filtracja, leżakowanie oraz dodatki, stąd w portfolio marki produkty takie jak Beluga Classic, Gold Line, Allure, Transatlantic.

    • Pierwsza ze wspomnianych, Russian Noble Vodka, to wersja o harmonijnym aromacie pozbawionym ostrych nut oraz łagodnym smaku i lekko słodkim finiszu. Dla uzyskania takiego charakteru, wśród składników poddawanych destylacji są także płatki owsiane, miód oraz ostropest plamisty; wódka poddawana jest miesięcznemu okresowi odpoczynku, który stabilizuje strukturę trunku i nadaje mu pożądaną łagodność z wciąż obecną nutą czystego słodu jęczmiennego. Wzór butelki został zaprojektowany we Francji, umieszczany jest na nim ręcznie symbol ryby bieługi.
    • Edycja Gold Line sięga po ekstrakt z ryżu oraz różeńca górskiego a korek butelki jest pokryty warstwą laku- do wódki dołączony jest młoteczek z miotełką do skucia laku. Filtracja przebiega trzykrotnie, zaś czas odpoczynku dla tej wersji Belugi wynosi 90 dni. Dodatkowo gorzelnia Mariinsk numeruje każdą z butelek opuszczającą linię produkcyjną. Uwagę zwraca także eleganckie opakowanie w formie skórzanej tuby oraz dodatek szklanek w wersji prezentowej.
    • Inspiracją do postania wersji Allure były sukcesy drużyny Beluga Polo. Wódka filtrowana jest dwukrotnie a jej czas odpoczynku nie jest ściśle określony- waha się między 45 a 60 dniami. Na jednym z etapów produkcji dodawany jest ekstrakt figowy i syrop klonowy, odpowiadający za lekko tostowy, kremowy smak Belugi Allure. To także edycja bardziej prezentowa, w wytwornym skórzanym pokrowcu barwy brązowo- kremowej, ze złotymi zdobieniami.


    • Wersja Transatlantic Racing, inspirowany regatami transatlantyckimi zwycięskimi dla rosyjskiej załogi, w niezwykłej butelce z niebieskiego francuskiego szkła oraz z dodatkiem ekstraktu z poziomek, przechodzi dodatkowy proces filtracji przez bawełnę. Odpoczywa krócej niż Allure i Gold Line- 30 do 40 dni.

Cały proces produkcji każdej edycji jest z pietyzmem przemyślany i nadzorowany. Za sukcesem Belugi jako trunku nobilitującego stoi właśnie ludzka staranność, wyważony smak, unikatowość składników i eleganckie wzornictwo - choć nie sposób zapomnieć o atmosferze, która towarzyszy odkorkowywaniu wytwornej butelki ze srebrzystą rybą...

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium